Skip to main content

Wczorajszy dzień to Dni Talentów programu Grupa Azoty Pro Junior System, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Testy sportowe stanowiły jeden z elementów trwającej rekrutacji do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, której Głównym Partnerem jest firma Grupa Azoty. Zawodnicy zebrali się o godzinie 16:30 na płycie boiska, gdzie odbyła się zbiórka. Następnie o 16:40 zawodnicy wzięli udział w odprawie. Podczas której omówiono plan testów oraz przekazano informacje dla zawodników. 

O godzinie 17:00 rozpoczęła się rozgrzewka prowadzona przez trenerów przygotowania motorycznego. Gdy wszyscy zawodnicy byli już rozgrzani, o 17:15 rozpoczęły się testy. Dzień talentów był podzielony na dwie grupy wiekowe. Młodsi zawodnicy udali się na boiska Centrum Treningowego Akademii ZKS Unia Tarnów. Natomiast starsi pozostali na Stadionie Miejskim.

W trakcie testów zawodnicy mieli do wykonania różne zadania. Pierwsza grupa testów dotyczyła ogólnej sprawności. Zawierała bieg na 30 metrów, który miał ocenić szybkość zawodników. Oraz test siły eksplozywnej kończyn dolnych, który polegał na skoku w dal.

Drugą grupę testów stanowiła sprawność specjalna. Zawodnicy musieli przebiec z piłką po kopercie. Wykonać strzał na bramkę będąc w pozycji otwartej oraz wziąć udział w grze testowej.

Dni Talentów były okazją dla zawodników do zaprezentowania swoich umiejętności i sprawdzenia swojej kondycji. Organizatorzy mieli możliwość obserwacji potencjalnie utalentowanych zawodników. Rodzice mogli poznać wyniki i postępy swoich dzieci.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z frekwencji dzieci w klasie 4, ponieważ na tegoroczne Dni Talentów przyszła rekordowa liczba kandydatów. Blisko 40 młodych sportowców zgłosiło się do udziału, podczas gdy dostępnych jest jedynie 18 miejsc. To ogromne zainteresowanie naszą szkołą i naszą ofertą treningową napawa nas dumą i zachęca do kontynuowania naszej misji rozwijania talentów wśród młodych sportowców.

To było intensywne i ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swojej kariery sportowej oraz miejscem w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

#𝗚𝗿𝘂𝗽𝗮𝗔𝘇𝗼𝘁𝘆𝗣𝗿𝗼𝗝𝘂𝗻𝗶𝗼𝗿𝗦𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺  ⚪️🔵

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem