Skip to main content

Dnia 17 listopada 2023 roku w Muzeum Japońskim w Krakowie odbył się finał konkursu „Co Ty wiesz o regionie?”, w którym udział wzięły cztery najlepsze drużyny z Małopolski w kategorii szkół ponadpodstawowych, wyłonione w I etapie konkursu.

Drużyna Jaskółek SMS Unia Tarnów, po pięknej i wyrównanej walce do samego końca, zajęła drugie miejsce w Małopolsce. Skład naszej drużyny to uczniowie z klasy 3 LO: Filip Budzik, Filip Szczurek, Jakub Szczeciński oraz opiekun drużyny Pani Magdalena Ścieńska.

Turniej dostarczył nam wszystkim wielu pozytywnych emocji i wrażeń. Oprócz zdobytej wiedzy oraz miłych wspomnień przywieźliśmy z Krakowa wiele atrakcyjnych nagród.

Poniżej wrażenia naszych Jaskółek:

„Konkurs bardzo mi się podobał. Musieliśmy wykazać się wszechstronną znajomością Małopolski: jej historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz wiedzy na temat jej mieszkańców. Tegoroczna edycja konkursu nawiązywała tematycznie do obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, stąd w pytaniach konkursowych zawarte zostały zagadnienia dotyczące jego biografii. Forma konkursu – turniej z elementami artystycznymi – była bardzo ciekawa. Zajęliśmy drugie miejsce. To był konkurs, na jaki czekałem. Oczywiście startujemy w następnej edycji.”

Kuba

„Nasze przygotowania ruszyły prężnie od momentu zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu. Najpierw musieliśmy wymyślić scenariusz oraz ułożyć sobie plan, jak to całe przedsięwzięcie ma wyglądać. Nauka tekstu poszła szybko. Cała gala była świetnie zorganizowana. Ciekawy sposób prowadzenia, ładna oprawa i co najważniejsze super atmosfera. Emocje w finale na najwyższym poziomie, a super nagrody zwieńczyły cały wyjazd. Udział w konkursie to jedno z najlepszych wydarzeń, w których miałem okazję brać udział.”

Filip

„W piątek pojechaliśmy z kolegami na finał konkursu pt. „Co Ty wiesz o regionie?”. Wydarzenie odbyło się w kameralnej sali oraz przebiegło w bardzo dobrej atmosferze. Po zakończeniu wszystkich konkurencji zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na obiad do restauracji znajdującej się w budynku muzeum. Na ogłoszeniu wyników prowadzący przekazał, że weźmiemy udział w dogrywce o pierwsze miejsce. Niestety nieznacznie przegraliśmy. W mojej opinii wszystko zostało bardzo dobrze przygotowane, miło spędziliśmy czas, jesteśmy zadowoleni z naszego występu. Mam nadzieję, że weźmiemy udział w następnej edycji konkursu.”

Filip

Serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku!