Skip to main content

Nie samą piłką żyje uczeń SMS – I miejsce drużyny SMS w sztafetowych biegach przełajowych w Tarnowie i awans do finałów wojewódzkich.


SMS ZKS Unia Tarnów pokazuje jak ważny jest wszechstronny rozwój ruchowy zawodników. Końcem września odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych 6 x 1000m na szczeblu powiatowym. W konkurencji tej udział wzięło 7 szkół z Tarnowa. Awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się 6 października w Nowym Targu, wywalczyć mogła tylko najlepsza drużyna, a tą ze zdecydowaną przewagą okazała się być Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Wygrana, choć w świetnym stylu, nie była przesądzona, ponieważ po pierwszych dwóch zmianach, w których rywale starali się wypracować jak największą przewagę, ekipa Unii, musiała atakować czołówkę z 6 miejsca. Lepsza okazała się jednak taktyka obrana przez zawodników Unii, którzy rozpędzali się z kolejnymi zmianami, czego efektem było wypracowanie kilkuset metrów przewagi, utrzymane do samej mety.

Szkołę Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów reprezenowali: Michał Imioło, Filip Rzepka, Aleksander Krużel, Seweryn Jankowski, Jonasz Miśkowicz, Filip Grzenia.

Podium zawodów:

  1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów
  2. 2. SP 17
  3. 3. SP 20