Skip to main content

Świetny występ rocznika 2008 w Krakowie-awans do finałów Bielik Cup w Zakopanem!

Bardzo zadowoleni ze swojego występu mogą być uczniowie klasy 5a oraz 6, reprezentujący w Krakowie Unię Tarnów, w turnieju eliminacyjnym Bielik Cup 2020, którzy ostatecznie zajęli w nim 5 miejsce. W całej imprezie udział wzięło aż 18 zespołów z terenu całej Polski oraz Ukrainy. Każdy zespół w ciągu dwóch dni rozegrał aż 16 spotkań i trzeba przyznać, że drużyna Unii zaprezentowała się bardzo dobrze, ponieważ pierwszego dnia po bardzo efektownej grze i pięknych bramkach, pewnie awansowała do niedzielnej Ligi Mistrzów, w której mierzyć miało się najlepsze 9 zespołów z obu grup. Drużyna z Tarnowa dzień ten zakończyła z 5 wygranymi, 2 remisami i 1 porażką.

W fazie finałowej ,,Jaskółki” nadal dyktowały warunki gry w każdym ze spotkań, jednak piłka bardzo długo nie mogła znaleźć drogi do bramki, czego efektem było aż 5 remisów, 1 wygrana oraz 2 porażki.

Ostatecznie zespół prowadzony przez Sebastiana Grenia uplasował się na 5 miejscu i tym samym uzyskał bilet do turnieju finałowego Bielik Cup, który odbędzie się w Zakopanem 8-10 maja. Warto odnotować, że w całych rozgrywkach Unia Tarnów przegrała tylko 3 z 16 meczów (najlepszy wynik w turnieju) i zdobyła 16 bramek, tracąc zaledwie 10.

Zespół zdobył kolejne, bardzo cenne doświadczenie, mogąc sprawdzić swój obecny poziom z zespołami z całej Polski, a także Ukrainy. Cieszy fakt, że w grze z dobrymi przeciwnikami, to my przez zdecydowaną większość czasu dominowaliśmy na boisku, czego efektem była ogromna ilość oddanych strzałów na bramkę. Pochwalić należy cały zespół za organizację gry w obronie i odważną grę 1×1 będąc w posiadaniu piłki. Efektem chęci ciągłego atakowania, nawet w przypadku straty piłki jest mała liczba straconych bramek, ponieważ przez ogromną większość czasu, piłkę utrzymywaliśmy na połowie rywali. Na co dzień nie występujemy na boisku w systemie 6+1, ale gra na mniejszym polu i z mniejszą liczbą graczy, pozwala na większą ilość kontaktów z piłką oraz wymusza grę pod ciągłą presją, co pokazuje nam na jakim poziomie indywidualnym są nasi zawodnicy i nad czym możemy pracować w przyszłości.
Awans do finałów jest dla chłopaków nagrodą za pokazany charakter na boisku i grę do końca w każdym pojedynku. Jestem pewien, że taka postawa zaprocentuje w przyszłości.

Wyniki wszystkich rozegranych spotkań zespołu Unii Tarnów:

• Faza grupowa (sobota)
Unia Tarnów – Goal Nowy Sącz 1:0
Unia Tarnów – Górnik Polkowice 2:1
Unia Tarnów – Peremozhec Kijów 2:0
Unia Tarnów – Borek Kraków 2:0
Unia Tarnów – Halyczyna Lwów II 4:0
Unia Tarnów – Djush Hodoriv 0:0
Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 1:1
Unia Tarnów – AP 21 Kraków 1:3

• Liga Mistrzów (niedziela)

Unia Tarnów – Halyczyna Lwów I 2:0
Unia Tarnów- AP 21 Kraków 1:1
Unia Tarnów – Peremozhec Kijów 0:0
Unia Tarnów – Borek Kraków 0:0
Unia Tarnów – UKS SMS Mielec 0:0
Unia Tarnów- Garbarnia Kraków 1:1
Unia Tarnów – Marcinki Kępno 0:2
Unia Tarnów – AP 21 Chrzanów 0:2

Skład: Biesiada Eryk, Kowal Jakub, Latuszek Paweł, Adamski Maciej, Bartyzel Jakub, Paprocki Borys, Starzyk Norbert, Danek Wojciech, Dębowski Wojciech, Kotapka Wiktor, Owsianko Jan, Wielbłąd Bartosz, Mleczko Kacper.

Bramki w turnieju:
Danek Wojciech x 4, Kotapka Wiktor x 4, Kowal Jakub x 2, Owsianko Jan x 2, Latuszek Paweł x 1,
Starzyk Norbert x 1, Paprocki Borys x 1, Wielbłąd Bartosz x 1

Sparing Juniorów Młodszych z Łęgovią

Unia Tarnów – Łęgovia Łęg Tarnowski (Juniorzy Starsi) 6:0
Bramki: Filipczak,Jaśkiewicz,Jonak,Bryl,Dogoda,Brongiel

Skład: Strzelecki – Yanis,Świątek,Filipczak – Dogoda,Rolewicz,Bednarz,Bryl,Brongiel – Jaśkiewicz,Jonak
Rezerwowi: Strojek,Korzeniowski,Drozd,Kemil,Szczerba

Cieszę się, że po ciężkim tygodniu mogliśmy rozegrać sparing, a większość zawodników mogła wystąpić w dłuższym wymiarze czasu. Mecz przebiegał pod nasze dyktando, a chłopcy starali się realizować założenia, które przedstawiłem drużynie przed meczem. Mimo wysokiego wyniku zdecydowanie więcej wymagam od swoich zawodników.

Turniej szkoleniowy w Skrzyszowie

Nasze dwie drużyna z rocznika 2011 wybrały się w niedzielę do Skrzyszowa na turniej szkoleniowy. Nasz klub reprezentował zespół żak PRO oraz pozostali zawodnicy z grupy 2011. Turniej miał charakter towarzyski, chłopcy rozegrali sporo minut i co najważniejsze dla dzieci, zdobyli mnóstwo bramek.

Unia Tarnów Biała: Filip Grzenia, Jakub Kolak, Miłosz Michałek, Karol Rybski, Jan Tylko, Filip Rzepka, Mateusz Mizera, Adrian Ostręga

Unia Tarnów Niebieska: Igor Jakubas, Oskar Łuszcz, Ignacy Wasa, Natan  Fasula, Jakub Warchałowski, Maksymilian Poręba, Krystian Białas, Kasjan Jadach, Eryk Michalski

Wyniki:

Unia Tarnów Biała – LUKS Skrzyszów 3:1 (Grzenia, Kolak, Rzepka)
Unia Tarnów Biała – Unia Tarnów Niebieska 3:2 (Rybski x2, Grzenia)
Unia Tarnów Biała – Wolania Wola Rzędzińska 4:1 (Mizera, Rzepka,Michałek, Rybski)

Rewanże

LUKS Skrzyszów – Unia Tarnów Biała 3:2 (Rzepka, Rybski)
Unia Tarnów Niebieska – Unia Tarnów Biała 0:3 (Rzepka, Grzenia x2)
Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów Biała 2:3 (Rzepka, Michałek x2)

Unia Tarnów Niebieska – LUKS Skrzyszów 1:3 (Wasa)
Unia Tarnów Niebieska – Unia Tarnów Biała 2:3 (Poręba, Warchałowski)
Unia Tarnów Niebieska – Wolania Wola Rzędzińska 0:3

Rewanże

LUKS Skrzyszów – Unia Tarnów Niebieska 0:3
Unia Tarnów Niebieska – Unia Tarnów Biała 0:3
Wolania Wola Rzędzińska – Unia Tarnów Biała 2:0

Dziękujemy za zaproszenia drużynie LUKS Skrzyszów, muszę przyznać, że bardzo cieszy fakt iż są lokalnie takie turnieje, gdzie chodzi o najważniejsze, czyli o grę. Sporo grania, bez wynikomanii a chłopcy byli bardzo zadowoleni. Cieszy fakt, że kilku zawodników z rocznika 2011, bardzo fajnie się zaprezentowało i dało akcent, aby dołączyć do grypy PRO w przyszłości.  Dobrze spędzona niedziela, chłopacy zadowoleni i o to chodzi, od poniedziałku pracujemy dalej.