Skip to main content

Kolejny mecz, w którym młode Jaskółki, podopieczni programu #Grupa Azoty Pro Junior System tracą bramkę w końcówce. Tym razem powtórka z poprzedniej kolejki i stracona bramka przesądza o zerowym dorobku punktowym w starciu z LKS Szaflary przegrywając 2:1.


Było to starcie, w którym obie drużyny chciały powalczyć o pierwsze zwycięstwo w sezonie. W pierwszej połowie nie było wielu okazji do tego, aby wpadły bramki. Jednak groźniejsza była drużyna gospodarzy. Jednak LKS Szaflary w pierwszej odsłonie tego starcia nie były w stanie wyjść na prowadzenie.

Bramki oglądaliśmy dopiero w drugiej połowie. W 50. mnucie gospodarze wyprowadzili atak zakończony strzałem, jednak dobrą interwencją wykazał się Strzałka. Piłka jednak została wybita na rzut różny. Piłka zagrana z narożnika boiska wpadła wprost na głowę zawodnika z Szaflar, a ten wpisał się na listę strzelców. Unia Tarnów na pewno nie chciała wracać do domu bez punktów i chcieli jak najszybciej wyrównać. Jaskółki przejęły inicjatywę i w 80. minucie udało się wywalczyć rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Michalik i wyrównał stan gry. Powoli zbliżał się czas, który zdecydowanie nie służy w tym sezonie rezerwom tarnowskiej Unii. Nie inaczej było w tym spotkaniu. W 90. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Otręba i Jaskółki znów przegrywały. Choć do końca walczyli o bramkę wyrównująca, w jednej sytuacji nawet byli blisko. Nie udało się odwrócić losów spotkania i Biało-Niebiescy wrócili do Tarnowa bez punktów.


Kilka słów trenera Łukasza Tarkowskiego po spotkaniu:
Kolejny mecz ze straconą bramką w końcówce meczu. Tym razem wydawało się, że to my zdobędziemy gola, bo bardzo napieraliśmy na zespół Szaflar stwarzając dobre sytuacje bramkowe. Niestety spełnił się najczarniejszy scenariusz i znowu kończymy bez punktów. Jednak gra w tym meczu mogła naprawdę napawać optymizmem. Ta drużyna ma spory potencjał i wierze, że zaczniemy regularnie punktować już od najbliższej kolejki i meczu z Gromnikiem


 

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem